Psychologia sprzedaży w Internecie #2

Przez
Michał

W poprzedniej części artykułu opisaliśmy ogólne założenia Psychologii sprzedaży w Internecie, przybliżyliśmy jej historyczne korzenie i pokazaliśmy jak budować swoją ofertę, aby zyskać jak największe grono klientów

W tej części zajmiemy się częścią marketingową – opowiemy jak przygotowywać dobrą reklamę w Internecie – jakie techniki stosować, a na co uważać. Zapraszamy do lektury!

Dobrze dopasowana grafika jest kluczem do sukcesu

Dodaj zdjęcia produktów, jakie oferujesz lub poszukaj zdjęć, które są adekwatne do Twoich usług. Postaraj się, aby skomponowały się z tekstem. Wpływają one bardzo na wyobraźnię klienta i stanowią dla Ciebie reklamę. Jeśli chcesz zareklamować firmę, ważne jest, aby grafika była adekwatna do tematyki, profilu (np. uśmiechnięci ludzie, pokazana rozmowa, współpraca). W zdjęciach ważny jest profesjonalizm i dobre wykonanie.

Slogany i hasła reklamowe

Wymyśl slogany, które przyciągną uwagę.

Używaj języka adekwatnego do Twojej branży, ale w sposób przystępny dla ludzi. Musisz mieć na uwadze, iż nie każdy jest specjalistą, więc nie wszystkie pojęcia muszą być ludziom znane. Opisując dany produkt lub usługę zadbaj, aby została przedstawiona w przystępny sposób, do czego się może przydać, jakie potrzeby zaspokoić – w sposób, który wzbudzi zainteresowanie klienta.

Jak stworzyć dobry slogan?

Najodpowiedniejszy to taki, który sam się aż prosi o zapamiętanie i powtórzenie. Warto jednak być tutaj ostrożnym – stworzenie sloganu to tak jakby wizytówka firmy. Zarówno dobry, jak i słaby slogan potrafi jej towarzyszyć przez lata. Warto dlatego się dobrze nad nim zastanowić. Zanim wypuścisz swoje hasło reklamowe do setek reklam w sieci, upewnij się, że na pewno będzie odpowiednie.

Jakie zatem powinien mieć cechy i z czego się składać, żeby trafił do jak największego grona odbiorców i był od razu kojarzony z Twoją firmą? Oto kilka cech, które powinno spełniać Twoje hasło reklamowe, aby osiągnąć sukces:

Kilka prostych zasad które pomogą Ci stworzyć dobry slogan reklamowy

Iden