Najlepsze laptopy gamingowe dla programistów

Laptopy gamingowe z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Możliwość mobilnego grania w dobrej jakości zbiera wielu zwolenników. Z resztą… kto nie chciałby umilić sobie monotonnej, wielogodzinnej podróży? Co jednak ciekawe, laptopy gamingowe są coraz częściej wybierane przez… programistów! Dlaczego? Wszystko dzięki bardzo dużej mocy obliczeniowej, którą ciężko byłoby znaleźć chociażby w laptopach przeznaczonych do pracy biurowej. Bardzo często laptopy do gier posiadają matryce o podwyższonej jakości. Wraz z dedykowanymi kartami graficznymi mogą z powodzeniem stać się narzędziem pracy nie tylko programisty, ale również grafika komputerowego. 

Programiści coraz częściej wybierają laptopy z segmentu gamingowego.

Laptopy gamingowe dla programistów – jak szukać?

Dobrze, ale jak znaleźć odpowiednie laptopy gamingowe dla programistów? Przecież na rynku dostępnych jest wiele komputerów przenośnych wpisujących się w tą charakterystykę. Przede wszystkim należy się zastanowić, z jakimi zadaniami laptop i jego użytkownik będą musieli się mierzyć. Grafika? Zaawansowane programowanie? Projektowanie witryn internetowych? Każda z tych czynności inaczej wykorzystuje dostępne zasoby. Jednak niewątpliwie każdy laptop powinien być wyposażony przede wszystkim w wydajny procesor (możliwość overclockingu będzie dodatkowym atutem), a także szybką i pojemną pamięć RAM. Standardem w tej kategorii jest również dedykowana karta graficzna, aby absolutnie nic nie powodowało spadku wydajności. 

Lenovo odpowiada na potrzeby użytkowników

Komputerem, który idealnie wpisuje się w tą charakterystykę jest Lenovo Legion 5 Pro. Nowa seria laptopów dla graczy zaprezentowana przez jednego z największych producentów sprzętu komputerowego spełnia nawet najbardziej szczegółowe wymagania. Laptopy wyposażono w procesory nowych generacji firm Intel® oraz AMD®. Ich taktowanie powoduje, że użytkownik nie doświadczy zacięć, lagów czy niespodziewanych zamknięć programów. Warto wspomnieć również o zaawansowanej pamięci RAM o podwyższonej częstotliwości i pojemności. Dzięki temu wiele uruchomionych aplikacji w jednym momencie nie będzie stanowiło dla sprzętu wyzwania. Nie można również zapomnieć o grafice. Komputery posiadają matryce charakteryzujące się doskonałą rozdzielczością, częstotliwością odświeżania, kontrastem… Można wymieniać w nieskończoność, aczkolwiek krótko i zwięźle trzeba powiedzieć, że ekran jest po prostu bajeczny. Jej jakość nie byłaby możliwa gdyby nie karta graficzna. W zależności od konfiguracji konkretnego modelu laptopa, dostępne są wersje z kartami NVIDIA od GeForce RTX 3060, po mocniejsze GeForce 3070 Ti. Do standardowych prac graficznych w zupełności wystarczy wersja z RTX 3060 na pokładzie. Do bardziej wymagających graficznie zadań lepiej będzie wybrać mocniejszą jednostkę.

Laptop gamingowy

Popularne Legiony to nie tylko świetny sprzęt pod względem wydajnościowym. Ma on również wiele udogodnień, które znacznie wpływają na jakość korzystania ze sprzętu. Mowa tutaj chociażby o dostępności wielu nowoczesnych złącz multimedialnych, dzięki czemu możliwe jest np. podłączenie ulubionej myszki. Obecna jest również łączność bezprzewodowa. Z resztą… jak mogłoby jej zabraknąć przy mobilnym komputerze? Ergonomiczna klawiatura wypełnia niemal całą szerokość urządzenia. W praktyce taki układ powoduje, że codzienne korzystanie ze sprzętu jest po prostu bardzo przyjemne. Zaawansowane chłodzenie, które znajduje się wewnątrz komputera doskonale spełnia swoje zadanie. Efektywnie odprowadza ciepło powstające w skutek pracy na najwyższych obrotach, dzięki czemu obudowa nie nagrzewa się do czerwoności.

A co z wyglądem?

Jeśli o obudowie już mowa… Warto wspomnieć o tym, że Legion 5 Pro zostały zbudowane z materiałów takich jak aluminium oraz wytrzymałe tworzywa sztuczne. Takie rozwiązania są coraz powszechniejsze, jednak w tym przypadku znacznie rzutuje to na ogólny wygląd urządzenia. Trzeba przyznać, że designerzy od Lenovo postarali się projektując tę serię. Spoglądając na obudowę od razu czuć powiew nowoczesnego wzornictwa. Królują nowoczesne, wyostrzone krawędzie, stonowana kolorystyka z lekkim szaleństwem w postaci gustownych dodatków kolorystycznych. Opcjonalnie podświetlana klawiatura oraz bardzo małe ramki wokół ekranu to nie tylko udogodnienia funkcjonalne, ale również działają na korzyść pod względem wizualnym.

Laptop gamingowy2

Trzeba przyznać, że laptopy gamingowe Lenovo Legion 5 Pro to bardzo udany sprzęt. Pod względem wydajnościowym doskonale sprawdzą się do gier komputerowych. Z taką konfiguracją bezproblemowo można uruchomić nowe produkcje i cieszyć się bardzo dobrą jakością i dużą ilością FPS (eng. frames per second, pl. klatek na sekundę). Wiele udogodnień w postaci ergonomicznej klawiatury, wydajnego chłodzenia czy świetnej matrycy dodatkowo wpływają na pozytywny odbiór urządzenia. Laptopy gamingowe dla programistów? Pewnie, że tak! Laptopy z tego segmentu cechują się bardzo wysoką wydajnością, znacznie wyższą niż komputery biznesowe. Dla projektantów, programistów czy grafików jest to wręcz wymagane do przyjemnej i efektywnej pracy. Inaczej mówiąc, Lenovo Legion 5 Pro będzie wiernie wspierał developera podczas zawodowych wyzwań. Kiedy jednak przyjdzie czas na relaks, z komputera do programowania stanie się on idealnym laptopem do wszelkiej rozrywki. Laptop do wszystkiego? Taki właśnie jest Lenovo Legion 5 Pro! 

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top