Strona internetowa na silniku WordPress

Dziś mamy możliwość przebierania w wielu systemach zarządzania treścią (CMS – z ang. Content Management System), a WordPress według badań stanowi motor napędowy ponad 30% stworzonych stron internetowych w sieci. W rankingu popularności jest on też jednym z najbardziej powszechnych platform do budowania stron www, co świadczy o wielu zaletach takiego rozwiązania. Po czasie okazało się, że ten intuicyjny system open source nie nadaje się tylko i wyłącznie do tworzenia blogów, zarządzania nimi – a będzie idealnym narzędziem do konstruowania stron www. Poniżej przedstawię Ci z jakich powodów warto założyć swoją witrynę pod skrzydłami WordPress’a.

Intuicyjny i prosty w obsłudze

Panel administracyjny platformy WordPress jest skonstruowany w taki sposób, aby osoby początkujące mogły się w nim komfortowo odnaleźć. Kompaktowość oraz przejrzystość panelu sprawia, że wszystkie funkcjonalności są proste w obsłudze. Co więcej WordPress w porównaniu z systemami takimi jak Drupal czy Joomla nie wymaga od nas niezbędnych umiejętności programistycznych. Jednak niewątpliwym faktem jest, że obligatoryjnie nie trzeba być mistrzem kodowania, ale warto znać podstawy HTML oraz CSS, aby ułatwić sobie codzienną pracę.

SEO (Search Engine Optimization) friendly

Wyszukiwarkę Google oraz CMS WordPress można uznać za przyjaciół. Open Source o wysokiej jakości kodzie źródłowym sprawia, że wyszukiwarka Google klasyfikuje strony www na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Postawienie strony internetowej na silniku WordPress, ułatwia wiele działań wiążących się bezpośrednio z pozycjonowaniem. Jeśli chcesz poprawić widoczność witryny w wynikach wyszukiwania Google – platforma WordPress będzie trafnym wyborem.

Istotność RWD

Statystycznie grono użytkowników podejmuje się poszukiwania produktów bądź usług za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego każda nowoczesna strona www powinna odznaczać się responsywnością. Dzięki systemowi WordPress masz możliwość pełnego kontrolowania, zarządzania wyglądem witryny oraz ustawieniami za pośrednictwem swojego smartfona, gdziekolwiek teraz przebywasz.

Wtyczki

Niezliczona liczba wtyczek takich jak WooCommerce czy Yoast SEO sprawia, że platforma WordPress charakteryzuje się jeszcze wyższą użytecznością. Chcesz podłączyć wtyczkę sklepową? Nie ma problemu. Można tu „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” – za pośrednictwem jednego panelu podejmujesz działania administracyjne w sklepie oraz stronie internetowej. Szeroki wybór profesjonalnych wtyczek sprawia, że z każdym dniem możesz uskrzydlać swoją stronę www. Wszystkie tego typu funkcjonalności rozwijają strony internetowe, jednak należy pamiętać także o bezpieczeństwie.

Nieograniczone możliwości

Następną z wachlarzu zalet jest bezspornie to, że system WordPress posiada tak wiele udogodnień oraz funkcji, stąd możemy dostosować go bezpośrednio do naszych oczekiwań. Ogromne ilości motywów oraz wtyczek tworzonych na potrzeby użytkowników, przynoszą nieograniczone możliwości w kierunku wizualizacji oraz praktyczności pożądanej strony www, sklepu e-commerce czy portalu. Mamy do dyspozycji motywy (szablony) darmowe oraz płatne, które mają dodatkowe udogodnienia takie jak np. bezpłatne aktualizacje.

Zespół SEO PARTNER bazuje na intuicyjnym systemie WordPress i projektuje strony internetowe zgodnie z oczekiwaniami klientów. Dzięki prostemu w obsłudze panelowi administracyjnemu, każdy z naszych konsumentów ma możliwość szybkiej edycji. Zrealizowane strony są kompleksowe, a także zapewniają komfortową nawigację w obrębie witryny. Za pomocą naszego doświadczonego zespołu możesz już dziś stworzyć swoją wymarzoną stronę www, która będzie przyciągać nowych użytkowników!

Maja SEO PARTNER

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top