Widoczność strony internetowej — serwer, hosting, domena

Sieć internetowa jest pełna różnego rodzaju treści. Jak w tak gęstej sieci połączeń skutecznie udostępniać własną stronę internetową?  Jakie jest odniesienie dostępności stron WWW do otaczającego nas analogowego świata? I jakie funkcje w procesie udostępniania informacji ma serwer, hosting i domena?

Lokalizacja dostępna 24/7 

Internet to globalna sieć łącząca podłączone do niej komputery. W jej ramach mieści się m.in. sieć WWW, działająca przez przeglądarki, w której ramach użytkownicy zamieszczają i dzielą się informacjami poprzez strony internetowe.  Serwer to komputer, za pomocą którego udostępniamy stronę internetową w sieci. Strona internetowa jest widoczna tak długo, jak do sieci jest podłączony komputer, za którego pośrednictwem jest udostępniana. Serwerem teoretycznie może być każda stacja robocza, jednak w praktyce kontrola prawidłowego przebiegu pracy serwera wymaga specjalistycznej wiedzy i czasu. Administratorzy serwera to specjaliści z branży, którzy aktualizują, konfigurują i zarządzają serwerem.

Hosting to przede wszystkim udostępnione miejsce na serwerze. W ramach hostingu wchodzi również administrowanie serwera, tworzenie kopii zapasowych, prowadzenie poczty mailowej czy ochrona przed cyberatakami.  Serwer i hosting to lokalizacja, w której znajduje się twoja strona internetowa. Aby ją odnaleźć, niezbędna jest domena, która ten adres wskazuje. Domena internetowa to adres niezbędny do zlokalizowania Twojej strony internetowej.

Czym charakteryzuje się wydajny serwer?

Korzystanie z usług profesjonalnej serwerowni to gwarancja dostępności i bezpieczeństwa strony internetowej oraz komfortu użytkowania potencjalnych klientów. Efektywnie prowadzony serwer cechuje odpowiednia konfiguracja, infrastruktura elektryczna i sieciowa oraz zgodność z najnowszymi aktualizacjami. Z serwerów korzystamy, nawet o tym nie wiedząc! Niektóre rodzaje serwerów to:

  • serwery poczty elektronicznej — umożliwiające przesyłanie i odbieranie wiadomości mailowych,
  • serwery aplikacji — z których pobierana jest zawartość aplikacji internetowych,
  • serwer FTP, który umożliwia przesyłanie plików na serwer i ich transmisję do sieci internetowej.

W zakres usług wchodzących w relację klient-serwis zalicza się również zarządzanie bazą danych i opisywany wcześniej serwer stron internetowych.

Reasumując, prawidłowo nadzorowany serwer gwarantuje szybsze działanie strony internetowej i efektywne prezentowanie treści w sieci internetowej. Oferujemy usługi z zakresu administrowania serwera, hostingu i domeny. Serwery, z których korzystamy, znajdują się na terenie Warszawy i są nadzorowane przez specjalistów. Nasza ekipa SEO PARTNER stworzy oryginalną, niezawodną stronę internetową, z której z pewnością będziesz zadowolony. Skontaktuj się z Nami!

Dominika

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top