Użyteczność content marketingu w działaniach SEO

Połączenie treści content marketingowych z działaniami SEO sprawi, że ten udany związek przyczyni się do wzmocnienia Twojej pozycji na tle konkurencji. Nasycenie strony internetowej wartościową treścią, sprawia, że klienci będą zainspirowani i z miłą chęcią odwiedzą witrynę po raz kolejny. Co więcej, przydatna i wysokiej klasy treść zapewni przyjazne relacje z wyszukiwarką, która nie przechodzi obojętnie obok wyjątkowego contentu. Poniżej zestawimy zasady, które warto jest przestrzegać, aby dążyć do synergicznego efektu w drodze do sukcesu.

Mobile first

Zadbaj o klarowność tekstu i nie zapominaj o tym, że wyszukiwarka Google bierze pod uwagę responsywność stron www, która później przekłada się na wyniki. Content marketerzy powinni pamiętać, aby dostosować wszystkie multimedia do urządzeń mobilnych – w przeciwnym razie może obniżać to naszą pozycję w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach responsywność to konieczność, o którą należy zadbać. Niezwykle istotne aspekty, których nie można pominąć takie jak: poprawne sformatowanie tekstu, a w tym justowanie, konkretne i chwytliwe tytuły, akapity oraz zawarcie wyróżniających się haseł w tekstach przyczynia się do komfortowej nawigacji użytkownika poruszającego się po treści na Twojej stronie.

Linkuj wewnętrznie

Dostarczając unikatową treść użytkownikom warto zadbać o zwiększenie ich zaangażowania. Jedną z wielu korzyści jakie ofiarowuje nam linkowanie wewnętrzne jest dążenie do wzmocnienia zainteresowania odwiedzających witrynę. Celem jest wydłużenie „pobytu” gości w obrębie Twojej witryny, którzy za pomocą odnośników przechodzą na inne podstrony, a dzięki temu przedłużają czas swojej sesji. Użytkownicy surfujący po stronie www przychodzą z konkretną intencją i szukają zagadnień, które rozwiążą ich problem. Poprzez taki zabieg możemy jednocześnie i skutecznie wspomóc czytelników zarówno jak i działania SEO. Należałoby jeszcze wspomnieć, aby używać rozsądnej liczny linków w obrębie danej strony i obrać odpowiednią strategię linkowania odnośnie content marketingu.

Przyciągnij oko

Mikroformaty – inaczej jedne z danych strukturalnych wspomagają czytelność i interpretacje serwisów dla wyszukiwarki. Rozszerzone opisy (tzw. rich snippets) charakterystyczne dla danej strony przybierają atrakcyjną formę pojawiając się na tle przeciętnych wyników wyszukiwania, sprawiają, że użytkownicy chętniej przechodzą na naszą witrynę.

Optymalizuj pod kątem SEO

Treści oraz śródtytuły powinny być nasycone przewodnią frazą kluczową. Główne hasło należy umieścić w nagłówku, adresie URL czy śródtytule. Zastosowanie synonimów bądź innych odmian głównego hasła jest także niesamowicie ważne z punktu widzenia działań SEO. Optymalizacja grafik oraz treści wpływa na pozycjonowanie strony i sprawia, że staje się ona bardziej atrakcyjna dla robotów indeksujących.

Zadbaj o strategię contentową i określ jej główne cele

Zbieranie leadów, próba zmniejszenia współczynnika odrzuceń czy podwyższenie współczynnika konwersji. Systematyka i regularność to cechy bez których w tym wypadku nie można się obyć. Zaplanuj częstotliwość publikacji, analizuj jakie efekty przyniosły ostatnie wpisy oraz jak związać je tematycznie. Obierz słowa kluczowe i wybierz tematykę tekstów. Możesz to zrobić zakładając kalendarz redakcyjny, który pomoże Ci uporządkować pracę i zadbać o monitorowanie efektów na bieżąco.

Wspomaganie SEO jest ściśle związane z marketingiem treści, a wdrażanie odpowiednich działań w zakresie obu płaszczyzn może jedynie zaowocować. Przestrzeganie kilku powyższych zasad może pomóc Ci stworzyć witrynę pełną wartościowych, unikatowych treści i prześcignąć konkurencję w Twojej branży. Warto jest zwrócić uwagę na garstkę istotnych przesłanek, dzięki którym osiągniesz efekty, a Twoja strona z czasem będzie wyprzedać inne w rankingu wyszukiwań.

Maja SEO PARTNER

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top