Strona internetowa dla firmy – 9 powodów dla których warto

Przez
Michał

Czy zastanawiałeś się może kiedyś nad przeniesieniem części działań firmy do świata wirtualnego? Dlaczego strony internetowe to dzisiaj tak ważny element przynoszącej zyski aktywności firm?Dynamiczny rozwój ery cyfrowej oraz coraz łatwiejszy dostęp do internetu, przyczyniają się do wszechobecnej digitalizacji przedsiębiorstw – inaczej implementacji nowoczesnych technologii. Funkcjonujemy w dobie ogromnego medium jakim jest internet, który bez najmniejszych wątpliwości stał się powszechnym źródłem wszelkich informacji. Poniżej udowodnimy Ci, że prowadzenie strony internetowej, przynosi szereg korzyści, z których również możesz skorzystać. 

 

webdesign web design attribute cechy strony internetowe

Ciągle pozostajemy w tyle…

Poziom handlu elektronicznego (e-commerce) w Polsce znajduje się poniżej średniej w porównaniu do innych państw UE. Z dostępnych badań wynika, że jednym z czynników wpływających na ten stan rzeczy jest lęk użytkowników związany z bezpieczeństwem płatności. Pomimo faktu, że wskaźnik ten na dzień dzisiejszy obniżył się o spory procent, to i tak proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw nadal pozostaje daleko w tyle i klasyfikuje się stosunkowo nisko na tle odmiennych nacji. W związku z tym, czas najwyższy nadgonić zaległości i rozsądnie zagospodarować ten obszar, wykorzystując przy tym internet, który niech będzie dla Ciebie nieodłącznym elementem w budowaniu świadomości Twojej marki oraz sukcesem do zwiększenia sprzedaży. Internet można porównać do otwartych drzwi, wystarczy tylko przejść przez próg i wykorzystać go w produktywny sposób. A teraz, pragnę przedstawić Ci 9 korzyści, z których warto jest skorzystać dzięki zaistnieniu w sieci.

 

hands writing "idea" - mean idea to make cool websites strony internetowe

1. Udoskonalenie biznesu pod względem strategii działań

Zakładając stronę internetową bezwzględnie dokonuje się ponownego audytu funkcjonowania całego biznesu oraz indywidualnej analizy oferty. Często pozwala to Nam udoskonalić strategię prowadzenia działań wewnątrz organizacji, zmodernizować ofertę czy poprawić ogólną komunikację interpersonalną.

2. Strony internetowe pod lupą klientów

Wyszukiwarka Google stanowi dziś jedno z najpopularniejszych narzędzi do odnajdywania cennych informacji. Klienci szukają przez nią wiadomości o produktach, usługach czy opinii na temat danej firmy. Pierwszym krokiem do zaistnienia Twojej firmy w sieci, jest wybór odpowiedniej agencji interaktywnej, która specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych.

3. Strona www jako niezastąpiona promocja firmy

Strona internetowa pełni funkcję między innymi broszury informacyjnej. Reklamowanie się poprzez stronę internetową jest często tańsze, a zwrot z inwestycji wyższy w porównaniu do tradycyjnych form reklamy.

4. Poszerzenie firmowych zasięgów

Globalność internetu sprawiła, że dziś do niego mają dostęp praktycznie ludzie z całego świata. Posiadając stronę www masz ogromne prawdopodobieństwo pozyskania zasadniczo dużo większej liczby klientów, którzy będą chcieli skorzystać z Twojej oferty. Grono osób przed dokonaniem zakupu w sklepie stacjonarnym, poszukuje informacji o produktach bądź usługach za pomocą internetu.

5. Strony internetowe to firmy na wyciągnięcie ręki

Biuro funkcjonuje w określonych godzinach, a Twoja  strona internetowa ma pewien wielki atut – jest dostępna 24h na dobę. Witryna jest połączeniem działu sprzedaży i marketingu. Najważniejsza korzyść dla klienta ze strony internetowej firmy to całodobowa dostępność, niezależna od czasu oraz miejsca.

6. Badaj zachowania i preferencje klientów

Aktualna dostępność wielu narzędzi analitycznych, które śledzą ruch użytkowników związany z Twoją stroną internetową, umożliwia weryfikację potrzeb oraz zachowań klientów. Sprawdza się to szczególnie wtedy, gdy prowadzone są kampanie za pośrednictwem platformy reklamowej Google Ads, gdzie wykorzystywane są dane statystyki związane z generowanym ruchem użytkowników, do pozyskania jak największej liczby interakcji – w ty