Strona internetowa dla firmy – 9 powodów dla których warto

Przez
Michał

Czy zastanawiałeś się może kiedyś nad przeniesieniem części działań firmy do świata wirtualnego? Dlaczego strony internetowe to dzisiaj tak ważny element przynoszącej zyski aktywności firm?Dynamiczny rozwój ery cyfrowej oraz coraz łatwiejszy dostęp do internetu, przyczyniają się do wszechobecnej digitalizacji przedsiębiorstw – inaczej implementacji nowoczesnych technologii. Funkcjonujemy w dobie ogromnego medium jakim jest internet, który bez najmniejszych wątpliwości stał się powszechnym źródłem wszelkich informacji. Poniżej udowodnimy Ci, że prowadzenie strony internetowej, przynosi szereg korzyści, z których również możesz skorzystać. 

 

webdesign web design attribute cechy strony internetowe

Ciągle pozostajemy w tyle…

Poziom handlu elektronicznego (e-commerce) w Polsce znajduje się poniżej średniej w porównaniu do innych państw UE. Z dostępnych badań wynika, że jednym z czynników wpływających na ten stan rzeczy jest lęk użytkowników związany z bezpieczeństwem płatności. Pomimo faktu, że wskaźnik ten na dzień dzisiejszy obniżył się o spory procent, to i tak proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw nadal pozostaje daleko w tyle i klasyfikuje się stosunkowo nisko na tle odmiennych nacji. W związku z tym, czas najwyższy nadgonić zaległości i rozsądnie zagospodarować ten obszar, wykorzystując przy tym internet, który niech będzie dla Ciebie nieodłącznym elementem w budowaniu świadomości Twojej marki oraz sukcesem do zwiększenia sprzedaży. Internet można porównać do otwartych drzwi, wystarczy tylko przejść przez próg i wykorzystać go w produktywny sposób. A teraz, pragnę przedstawić Ci 9 korzyści, z których warto jest skorzystać dzięki zaistnieniu w sieci.

 

hands writing "idea" - mean idea to make cool websites strony internetowe

1. Udoskonalenie biznesu pod względem strategii działań

Zakładając stronę internetową bezwzględnie dokonuje się ponownego audytu funkcjonowania całego biznesu oraz indywidualnej analizy oferty. Często pozwala to Nam udoskonalić strategię prowadzenia działań wewnątrz organizacji, zmodernizować ofertę czy poprawić ogólną komunikację interpersonalną.

2. Strony internetowe pod lupą klientów

Wyszukiwarka Google stanowi dziś jedno z najpopularniejszych narzędzi do odnajdywania cennych informacji. Klienci szukają przez nią wiadomości o produktach, usługach czy opinii na temat danej firmy. Pierwszym krokiem do zaistnienia Twojej firmy w sieci, jest wybór odpowiedniej agencji interaktywnej, która specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych.

3. Strona www jako niezastąpiona promocja firmy

Strona internetowa pełni funkcję między innymi broszury informacyjnej. Reklamowanie się poprzez stronę internetową jest często tańsze, a zwrot z inwestycji wyższy w porównaniu do tradycyjnych form reklamy.

4. Poszerzenie firmowych zasięgów

Globalność internetu sprawiła, że dziś do niego mają dostęp praktycznie ludzie z całego świata. Posiadając stronę www masz ogromne prawdopodobieństwo pozyskania zasadniczo dużo większej liczby klientów, którzy będą chcieli skorzystać z Twojej oferty. Grono osób przed dokonaniem zakupu w sklepie stacjonarnym, poszukuje informacji o produktach bądź usługach za pomocą internetu.

5. Strony internetowe to firmy na wyciągnięcie ręki

Biuro funkcjonuje w określonych godzinach, a Twoja  strona internetowa ma pewien wielki atut – jest dostępna 24h na dobę. Witryna jest połączeniem działu sprzedaży i marketingu. Najważniejsza korzyść dla klienta ze strony internetowej firmy to całodobowa dostępność, niezależna od czasu oraz miejsca.

6. Badaj zachowania i preferencje klientów

Aktualna dostępność wielu narzędzi analitycznych, które śledzą ruch użytkowników związany z Twoją stroną internetową, umożliwia weryfikację potrzeb oraz zachowań klientów. Sprawdza się to szczególnie wtedy, gdy prowadzone są kampanie za pośrednictwem platformy reklamowej Google Ads, gdzie wykorzystywane są dane statystyki związane z generowanym ruchem użytkowników, do pozyskania jak największej liczby interakcji – w tym szczególnie konwersji.

7. Feedback — skuteczna komunikacja

Strona internetowa to idealne narzędzie do zdobycia cennych informacji i łatwiejszej komunikacji między firmą, a konsumentem. Budowanie list remarketingowych odbiorców, zapytania przez formularze kontaktowe, bezpośredni kontakt telefoniczny czy ankiety. Uzyskane informacje oraz komunikaty na stronie możemy wykorzystać do budowania dobrych i stałych relacji z klientami. Dobrze skonstruowana strona internetowa podnosi poziom zaufania klienta względem firmy. Strona www jest  skutecznym środkiem do dbania o wizerunek naszego przedsiębiorstwa.

8. Zgarnij więcej dzięki realizacjom

Jako firma obecna na rynku już jakiś czas masz w swoim portfolio wiele udanych projektów. To następny powód do założenia firmowej strony internetowej! Podziel się z nowymi odbiorcami swoimi autorskimi realizacjami, a osoby z którymi już wcześniej podjąłeś współpracę niech umieszczą na niej pozytywne recenzje.

9. Strony internetowe dodają prestiżu oraz pogłębiają zaufanie

Figurowanie Twojej strony w Google zwróci uwagę młodych klientów.  Jeśli chcesz zwiększyć wiarygodność oraz rzetelność swojej firmy, załóż stronę internetową. Gwarantuje to postrzeganie Twojego biznesu jako bardziej profesjonalnego oraz nowoczesnego.

 

step by step to good idea

Klucz, który otwiera wiele zamków

Czy potrzebujesz więcej dowodów na to, że strona internetowa powinna być nieodłącznym elementem w obrębie działalności każdego sprawnie funkcjonującego biznesu? Jako firma Seo Partner chętnie poświęcimy swój czas oraz uwagę i stworzymy specjalnie dedykowaną dla Ciebie stronę internetową, która będzie odpowiadać nawet na najbardziej wymagające potrzeby klientów i wyróżniać się na tle konkurencji.

 

attribute of website strony internetowe

 

Powyższy artykuł zawiera tylko część z wielu niewątpliwie unikalnych zalet posiadania firmowej strony internetowej i powinien być dla Ciebie inspiracją do podjęcia pierwszego kroku, jakim jest wybór odpowiedniej agencji interaktywnej. Wybierz nas, a my zapewnimy Ci kompleksowe rozwiązanie, szybką realizację projektu i zagwarantujemy idealną widoczność strony www na każdym urządzeniu. Responsywność oraz prostota w obsłudze strony to tylko jedne z wielu udogodnień, które oferujemy naszym klientom. Służymy radą w zakresie promocji internetowej i tworzymy kampanie, które podniosą Twoje firmowe zasięgi. Korzystanie z naszych usług  ze sobą przyniesie Ci korzyści, które mogą okazać się dla Ciebie kluczem do sukcesu. Projektujemy wyjątkowe strony internetowe! Skontaktuj się z Nami!

 

 

Polub naszą stronę na Facebooku, i dowiedz się więcej o stronach internetowych, biznesie oraz aktywności Naszej firmy. Obserwuj Nas na LinkedIn oraz trojmiasto.pl!

 

 

Zobacz:

7 aktualnych trendów e-commerce 

Reklama w Google Ads 

 

Facebook
Pinterest
Twitter

O autorze

Michał

Michał

Więcej artykułów