Reklama w Google Ads

Pora na zmianę

Obecny rynek reklamowy rozwija się w bardzo dynamicznie, a platforma Google Ads jest sposobem na spełnienie potrzeb wielu początkujących jak i rozwijających się przedsiębiorstw. Pracodawcy coraz częściej poszukują optymalnego rozwiązania, aby dogodzić coraz nowszym, współczesnym trendom marketingowym. Aktualnie reklama internetowa zaczęła znacząco wypierać tradycyjne sposoby promocji firmy ze względu na wiele unikalnych cech, które zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto wybrać promocję poprzez Google Ads?

Ze względu na duże koszty pokrycia nakładów na reklamę tradycyjną, coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie kampanii w sieci wyszukiwania i płatności tylko za kliknięcia w Twoją internetową reklamę. Z doświadczenia wiemy, że tylko największe firmy stać na emitowanie swoich reklam w kilku mediach na raz. Jeśli chcesz docierać do konkretnej grupy docelowej potencjalnych klientów, a nie do przypadkowej grupy osób, jest to właśnie idealne rozwiązanie dla Ciebie! Reklama tradycyjna zaczyna odchodzić w przeszłość ze względu na wysokie koszty oraz często w praktyce zbyt szeroki zasięg, który bywa niewątpliwą wadą i wiąże się z profilem klienta masowego.

Kilka słów o działaniu Google Ads

Podstawową zasadą, o którą opierają się płatne (promowane) wyniki wyszukiwania Google jest ponoszenie kosztów przez reklamodawcę jedynie w przypadku reakcji potencjalnego klienta, poprzez kliknięcie w reklamę i przejście na promowaną stronę docelową. Przez ostatnie lata funkcjonowania systemu, algorytmy zostały dopracowane niemal do perfekcji, dzięki czemu reklamodawca posiada szereg narzędzi zapewniających targetowanie reklamy do określonej grupy odbiorców. Nie istnieją limity dotyczące kosztu kampanii, jej rozmiarów czy też czasu trwania. Kampania reklamowa posiada multum opcji, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. To wyjątkowa platforma reklamowa, w której mamy możliwość dostosowania indywidualnych danych demograficznych Naszych klientów czy określenia dowolnego zasięgu (lokalizacji) kampanii w sieci wyszukiwania bądź sieci reklamowej. A to wszystko opracowane według Twoich własnych preferencji. Poniżej postaramy się przybliżyć główne zalety promocji poprzez Google Ads.

Płatność tylko za kliknięcia

Płać tylko jedynie w przypadku kliknięcia klienta w Twoją firmową reklamę bez ponoszenia innych dodatkowych opłat. Miej możliwość kontroli nad sumą, którą chcesz zainwestować w kampanię reklamową.

Możliwość wyboru dowolnej liczby słów kluczowych

Dostosuj słowa kluczowe według indywidualnych potrzeb oraz wybierz ich dowolną ilość. Zadecyduj na jakie frazy mają wyświetlać się Twoje reklamy. Wszystko to możesz zorganizować za pośrednictwem planera słów kluczowych. Możesz także dodać wybrane wykluczenia, tak aby nie doprowadzać niechcianymi hasłami do przepalenia Twojego budżetu.

Dowolny budżet dzienny

Przeznacz dowolną kwotę dzienną, którą chcesz przeznaczyć w ramach Twojego budżetu na całą kampanię reklamową. Możesz ustawić także harmonogram godzin, w których chcesz płacić za kliknięcia w wyświetlające się reklamy.

Kontrola wydatków

Ustal średni budżet dzienny i kontroluj wydatki na bieżąco. O rozmiarze budżetu decydujesz samodzielnie i możesz go zmienić w dowolnym momencie.

Bardzo dokładne targetowanie reklam

Docieraj do docelowej grupy odbiorców, którzy z największym prawdopodobieństwem mogą dokonać zakupu Twoich produktów bądź usług, które świadczysz. Dostosuj indywidualne dane demograficzne potencjalnych konsumentów według wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Dzięki takiemu zabiegowi precyzyjniej kierujesz reklamę.

Narzędzia analityczne

Monitoruj na bieżąco wyniki Twojej kampanii i śledź jej skuteczność. Platforma Google Adwords bazuje na wielu statystycznych wskaźnikach w przeciwieństwie do reklamy tradycyjnej, która charakteryzuje się brakiem precyzyjności w zakresie monitorowania skuteczności kampanii oraz niepewności związanej z pytaniem kto tak na prawdę zobaczy Naszą reklamę czy ile osób w rzeczywistości weszło w interakcję z Naszą reklamą.

Gdzie możesz wyświetlać swoje reklamy?

Google Adwords oferuje wiele typów kampanii oraz dostosowania adekwatnych celów, które zamierzasz osiągnąć poprzez cały jej przebieg. Wybór typu kampanii powinien bez wątpienia być oparty na Twoich celach, które pragniesz zrealizować. Musisz zastanowić się na czym chcesz się skupić. Czy ma być to może cel związany z osiągnięciem większego ruchu w Twojej witrynie czy może pozyskaniem liczniejszej ilości potencjalnych klientów. Jeśli chodzi o typologię kampanii reklamowych mamy do wyboru kampanię:

  • w sieci wyszukiwania,
  • w sieci reklamowej na stronach partnerskich,
  • produktową,
  • wideo,
  • promującą aplikację.

Zakończenie

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci system funkcjonowania platformy reklamowej Google Ads i zachęciliśmy Cię do podjęcia działań w zakresie marketingu. Wszystkie etapy tworzenia kampanii opierają się na podstawowym procesie zarządzania poprzez planowanie, organizowanie oraz stałe monitorowanie efektów. Nie możemy także zaprzeczyć, że ten sposób promocji przedsiębiorstwa bezspornie niesie ze sobą szereg zalet, które omówiliśmy powyżej. Jeśli interesuje Cię sposób reklamowania Twojej firmy za pomocą Google Ads, jesteśmy chętni odpowiedzieć na wszelkie pytania i podjąć obopólną współpracę na dogodnych warunkach. Zapraszamy do kontaktu i dziękujemy za uważne zaznajomienie się z Naszym artykułem!

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top