7 aktualnych trendów e-commerce

Czy znasz już najważniejsze z punktu widzenia skutecznego biznesu trendy e-commerce? Jeśli nie, ten wpis jest kierowany właśnie do Ciebie. Drogi Odbiorco, w poniższym artykule dowiesz się, jakimi trendami powinieneś kierować się, prowadząc swoją działalność w internecie.

Pościg za trendami

Handel elektroniczny (z ang. e-commerce) z roku na rok zajmuje coraz większy procent w ogólnodostępnej ilości sprzedaży w Polsce. Jak podają badania, najważniejszym czynnikiem powodującym znaczny wzrost zainteresowania zakupami w sieci jest niewątpliwie całodobowa dostępność. Korzyścią dostarczaną dla klienta w tym wypadku jest komfort, który przekonuje sporą część osób do skorzystania z oferty online. Wyjątkowo zawrotne tempo wzrostu popularności zakupów online wymusza na przedsiębiorcach dostosowywanie się do tego trendu.  Ty także jako firma powinieneś starać się za nimi nadążać!

Kulturalna oraz sprawna obsługa klienta

Twój klient nie odczuł satysfakcji z zakupu lub ogarnęła go złość i frustracja? Nie pozwól na to, aby ta sytuacja rozwinęła się dalej. W takich okolicznościach musisz działać niczym na maratonie – szybko reagować na niezadowolenie klienta, który może prędko wystawić Ci opinię pod wpływem nagłych emocji. Trzeba dodać, że recenzje i opinie są niezwykle ważną sferą i nie chciałbyś, chyba żeby jedna niepochlebna wypowiedź zaważyła na wizerunku całego e-sklepu i odstraszyła innych klientów, prawda?

Istota digital marketingu

Rosnące zainteresowanie marketingiem cyfrowym sprawia, że wiele działań promocyjnych, a także nakładów zostają przeniesione z kanału offline na online. Jednym z głównych powodów tego zjawiska jest fakt związany z ograniczeniem handlu w niedziele. Skutkiem tego ograniczenia jest organizowanie przez sprzedawców specjalnych ofert online przez cały weekend oraz zwiększenie budżetu marketingowego przeznaczanego na działania w sieci. Na temat e-marketingu poświęciliśmy osobny artykuł, z którym możesz się bliżej zapoznać i poznać podstawowe zagadnienia.

E-commerce

W dzisiejszych czasach telefon jest niczym ręka inspektora gadżeta i jako firma prowadząca sklep internetowy powinieneś zapewnić potencjalnym klientom możliwość zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Strona www Twojego e-sklepu powinna być zatem responsywna, dostosowana do potrzeb i oczekiwań użytkowników mobilnych. Klienci coraz częściej oglądają produkty i składają zamówienie, korzystając z telefonu, dlatego zapewnij im dobrą witrynę internetową.

Istota Customer Experience (UX)

Na całokształt zjawiska, jakim jest Customer Experience składa się kilka etapów całego procesu sprzedażowego w sklepie internetowym, począwszy od pierwszego wrażenia do finalizacji zamówienia. Należy szczególnie pamiętać, że klient wizualizuje sobie obraz naszej firmy przez cały ten proces. Jako empatyczny oraz kulturalny przedsiębiorca powinieneś służyć pomocą swoim klientom. Spraw, aby każdy zainteresowany Twoim produktem odbiorca czuł się naprawdę wyjątkowo. Komunikacja obustronna jest istotnym elementem sprzedaży – pozwala budować relacje między Tobą a Twoimi nabywcami.

Personalizacja oferty e-commerce

Pojęcie personalizacji coraz częściej przewija się przez różne źródła internetowe i jest następnym trendem w nadchodzących sezonach. Obszar ten wymaga przede wszystkim gruntownej analizy danych na temat użytkowników konkretnej witryny. Możesz w tyn celu wykorzystać popularne narzędzie do gromadzenia danych – platformę Google Analytics. Narzędzie pomoże Ci lepiej poznać preferencje odbiorców i zdobyć informacje dotyczące ich zachowań. Dzięki takiemu zabiegowi dostosujesz firmowe działania sprzedażowe do oczekiwań potencjalnych nabywców.

Rola sztucznej inteligencji

Zautomatyzowanie sprzedaży staje się w dzisiejszych czasach koniecznością, która ułatwia wiele działań w zakresie komunikacji czy marketingu. Popularnym przykładem wśród wielu czołowych przedsiębiorstw są chatboty, które odpowiadają na aktualne zapytania konsumentów, co zapewnia klientom kontakt ze sklepami e-commerce 24/dobę.

Grafika kluczem do akcji „zakup”

A Ty, na co zwracasz uwagę na stronie twojego ulubionego sklepu internetowego? Od czego zaczynasz rozmyślanie na temat podjęcia zakupu danego produktu? Większość z nas jest wzrokowcami, więc pierwszym i najpopularniejszym krokiem związanym z procesem zakupu w sieci jest poszukiwanie zdjęć danego produktu w internecie np. w grafice Google. Zakupy spowodowane przez fotografie to silny trend, który przekonuje grono osób do podjęcia ostatecznej decyzji, dlatego jako przedsiębiorca musisz pamiętać o dobraniu odpowiednich, unikalnych grafik.

Marketing internetowy to teraźniejszość i przyszłość efektywnie prowadzonej działalności gospodarczej. Znajomość trendów sprzedaży internetowej jest korzystna dla każdego, współczesnego przedsiębiorcy. Jeśli jesteś zainteresowany rozszerzeniem działalności swojej firmy o sprzedaż internetową i potrzebujesz dobrze wykonanej witryny internetowej – skontaktuj się z nami! Nasze strony są responsywne i intuicyjne oraz projektowane zgodnie ze standardami SEO. Wspieramy naszych klientów i tworzymy strony zarazem funkcjonalne i proste w obsłudze! Nie straszne nam reklamowe hasła i efektywne projekty graficzne. Zainwestuj w rozwój swojej firmy i skontaktuj się z SEO PARTNER już dziś!

Zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami

Przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych klientów

Polecamy artykuły

Scroll to Top