Współpraca z wyróżnieniem, czyli jak dogłębny research wpłynął
na skuteczność kampanii reklamowej

Poznaj historię współpracy z Elfeko Invest.

Elfeko Invest to działający na Pomorzu deweloper specjalizujący się w budowie budynków mieszkalnych oraz użytkowych. Portfolio Firmy zdobi wiele interesujących i funkcjonalnych inwestycji. Jedną z nich jest nowoczesny budynek mieszkalny przy ul. Dembińskiego w Gdyni.

Firma powierzyła nam zadanie polegające na przedstawieniu Klientom wysokiej jakości realizowanej inwestycji i przedstawienie profesjonalizmu firmy w sposób właściwy dla grupy docelowej.

Sprawdź, jak udało nam się to uzyskać.
elfekoinvest-dembinskiego

Problem

Historia współpracy z firmą Elfeko Invest sięga 2018 roku, kiedy przedstawiciele skontaktowali się z nami w celu zaprojektowania oraz stworzenia nowej strony internetowej. Cel był prosty – witryna miała zachęcać do zapoznania się z ofertą firmy, a także umożliwić łatwy kontakt potencjalnego klienta z deweloperem. Kiedy w 2023 roku firma rozpoczynała sprzedaż mieszkań w swojej inwestycji Gdynia Dembińskiego, stanęliśmy przed zadaniem przygotowania nowej, dedykowanej podstrony.

Zakres współpracy

Strona internetowa

Przygotowanie nowej podstrony na temat nowej inwestycji Klienta oparta na technologii WordPress.

Reklama w Google Ads

Przygotowanie indywidualnej strategii reklamowej opartej na researchu oraz informacji od Klienta na temat rynku.

Social media

Stworzenie od podstaw profilu Klienta, budowanie społeczności wokół marki oraz promowanie inwestycji.

Care Partner

Kompleksowe wsparcie w zakresie copywritingu, aktualizacji pakietów bezpieczeństwa oraz pełnej obsługi technicznej.

Hosting

Umieszczenie strony internetowej Klienta na dedykowanym serwerze umożliwiającym szeroką dostępność i szybkie działanie.

Szczegółowy opis prac

Strona internetowa

Projekt, Care Partner, Hosting

Ze względu na naszą wieloletnią współpracę obejmującą m.in. opracowanie strony głównej, znaliśmy już preferencje Klienta. Tworząc podstronę inwestycyjną nawiązaliśmy do opracowanego wcześniej designu zapewniając spójność całej witryny. Konstrukcja strony bazowała na ostrych kształtach i stonowanej kolorystyce. Dzięki temu udało nam się uzyskać efekt profesjonalizmu oraz niebywałej funkcjonalności. Zajęliśmy się także wykupieniem domeny oraz umieszczeniem strony na dedykowanym serwerze. Biorąc pod uwagę spodziewane zainteresowanie ofertą wiedzieliśmy, że serwer powinien obsłużyć wielu użytkowników w jednym momencie. Nasza specjalistyczna wiedza pozwoliła zaproponować, a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązanie, dzięki czemu strona ładuje się szybko, a duża ilość użytkowników w jednym momencie nie powoduje spadku wydajności.

Całą witrynę objęliśmy kompleksową opieką techniczną. W ramach jednego z pakietów Care Partner zajęliśmy się wsparciem w zakresie wprowadzania zmian na stronie, wdrożeniem modułów optymalizacyjnych oraz analitycznych, a także pracą copywriterską. Zadbaliśmy także o częste aktualizacje wtyczek oraz pakietów bezpieczeństwa, chroniąc w ten sposób witrynę przed atakami hakerskimi i próbami kradzieży informacji.

Elfekoinvest-dembinskiego-top
funkcjonalnosc-case-study

Funkcjonalność kluczem do sukcesu

Biorąc pod uwagę obrany cel stworzenia nowej strony internetowej wiedzieliśmy, że musi ona oferować więcej, niż ówczesne rozwiązania obecne w branży mieszkaniowej. Wobec tego zaproponowaliśmy rewolucyjny na tamte czasy element – interaktywny widget PointView, który na podstawie zdjęcia inwestycji umożliwiał poruszanie się po budynku oraz przeglądanie rzutów dostępnych mieszkań. Propozycja spotkała się z uznaniem Klienta, a my natychmiast rzuciliśmy się do pracy.

Nie zapomnieliśmy również o podstawowych funkcjonalnościach w postaci umieszczenia formularza kontaktowego w celu łatwego kontaktu, a także galerii zdjęć inwestycji. Obecny był również spis dostępnych mieszkań, który mógł być zarządzany w niezwykle łatwy sposób – w przypadku zarezerwowania lub zakupu mieszkania wystarczyło zaznaczyć odpowiednią opcję w panelu administratora strony.

Reklama w Google Ads

Po wykonaniu strony internetowej przyszedł czas na promowanie nowej inwestycji. Dotarcie do nowych potencjalnych klientów dzięki Google Ads jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala ono uzyskać konwersje niemal natychmiast po starcie, co stanowi niemałą przewagę wobec innych działań marketingowych (obejmujących również metody marketingu tradycyjnego).
Wykonaliśmy szczegółowy research rynkowy, dokładnie analizując firmy konkurencyjne oraz ich działania w sferze reklam. Rynek deweloperski na Pomorzu nie jest mały, dlatego nasza analiza dotyczyła konkurentów bezpośrednich, eliminując firmy prowadzące działalność również w branży deweloperskiej, jednak nie w branży mieszkaniowej. Dzięki temu uzyskaliśmy rzetelne wyniki pozwalając nam na zbudowanie odpowiedniej przewagę i uderzenie w punkt, który wiele firm pominęło w swoich strategiach.

Po rozmowach postawiliśmy na reklamę typu Search. Ta z pozoru podstawowa forma reklamy kryje w sobie wiele funkcjonalności zwiększających efektywność oraz atrakcyjność kampanii Precyzyjne określenie słów kluczowych zapewniło nam dotarcie w idealny segment odbiorców. Odpowiednia konstrukcja reklamy oraz dbałość o elementy dodatkowe sprawiły, że reklama wyróżniała się spośród firm konkurencyjnych. Dzięki temu przy stosunkowo niewielkim budżecie udało się nam uzyskać cel – sprzedaż wszystkich dostępnych mieszkań w inwestycji.

Social Media

Nie od dziś wiadomo, że im więcej punktów styku odbiorcy z firmą, tym lepiej. Nie trudno zatem pokusić się o stwierdzenie, że obecność w mediach społecznościowych również przyczynia się do zwiększenia zainteresowania ofertą marki. Dodatkowo, profil zarządzany w odpowiedni sposób prowadzi do zwiększenia wiarygodności oraz stworzenia pozytywnego wizerunku.

Elfeko Invest powierzyło nam zadanie stworzenia od podstaw profilu na Facebooku. Wiemy, że pozytywny wizerunek buduje się już od pierwszego posta. Dlatego zanim rzuciliśmy się w wir publikowania, opracowaliśmy strategię mającą na celu opracowanie szablonu grafik oraz mocno zastanowiliśmy się nad contentem, który powinien pojawiać się na profilu. Po wspólnych rozmowach obraliśmy kierunek profesjonalnego podejścia do odbiorcy prezentując nie tylko ofertę firmy, ale również będąc wsparciem dla osób, które rozpoczynają poszukiwania własnego mieszkania.

Działania szybko przyniosły zamierzony efekt – profil w mgnieniu oka zdobył duże zasięgi oraz dotarł do odpowiednich użytkowników, zdobywając pierwszy 1000 obserwatorów. Późniejsze działania utwierdziły nas w przekonaniu, że obrana strategia była właściwym rozwiązaniem dla Firmy, a nasza współpraca trwa po dziś dzień.

Dedykowane kampanie reklamowe

Podobnie jak w przypadku reklamy w Google zdecydowaliśmy się na promowanie inwestycji Gdynia Dembińskiego wśród użytkowników Facebooka. Przygotowaliśmy kampanię reklamową bazując na ciekawej, przykuwającej wzrok grafice. Kampania przez cały okres działania zdobywała duże zainteresowanie, czego dowodem był rosnący ruch na stronie internetowej.

elfeko-grafiki-postow-case-study

Profesjonalne działania skuteczna realizacja celów

Określając naszą współpracę z firmą Elfeko Invest, na usta ciśnie się jedno słowo – profesjonalizm. Ścisła współpraca z Klientem od pierwszego dnia zaowocowała stroną internetową spełniającą wszystkie wymagania. Konsekwencja w social media przyczyniła się do zbudowania wizerunku zgodnego z portfolio Firmy. Precyzyjne działania w sferze reklamowej pozwoliły nam odkryć przewagę, z której nie sposób było nie skorzystać. W rezultacie, w ciągu 13 miesięcy od rozpoczęcia działań reklamowych, wspólnie udało się nam wypełnić inwestycję szczęśliwymi mieszkańcami, których marzenia o własnym, idealnym „M” stały się faktem.

Scroll to Top